Rodzice często stają przed wyborem, jakie wybrać meble IKEA dla dzieci. Ważne, aby były nie tylko bezpieczne, ale również łatwe w montażu i modyfikacji. W zależności od wieku dziecka potrzebne są inne meble do pokoju dziecięcego. Na szczęście, bogata oferta IKEA umożliwia dostosowanie przestrzeni, przy jednoczesnym zachowaniu spójnego stylu i funkcjonalności.

Krzesełko do karmienia ANTILOP

Każde dziecko potrzebuje odpowiedniego krzesełka do karmienia. Przy wyborze, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również na łatwość utrzymania czystości oraz jego wagę. Krzesełko ANTILOP z IKEA to najlepszy produkt, na jaki można się zdecydować. Są one zarówno lekkie, ładne, a także posiadają możliwość wyłożenia stylowym materiałem.

Regał z pojemnikami

Wraz z wiekiem dziecka, rośnie liczba posiadanych przez niego zabawek. Wśród mebli IKEA dla dzieci, na pierwszy plan wysuwa się regał z pojemnikami TROFAST lub KALLAX. Umożliwiają one łatwe przechowywanie zabawek, przy jednoczesnym prostym stylu, który będzie pasował do większości dziecięcych pokoi. Dodatkowo, możliwość wyboru różnokolorowych pojemników sprawia, że każdy pokój nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Stolik dziecięcy MAMMUT

Zanim dziecko dorośnie do młodzieżowego biurka, minie sporo czasu. A jak wiadomo, każde dziecko potrzebuje swojego miejsca do rysowania czy kolorowania. Niezastąpiony jest stolik MAMMUT, który nie dość, że jest w wielu kolorach, to można również dobrać do niego kolorze krzesełka czy taborety. Warto również zwrócić uwagę na łatwość utrzymania tego stolika. Bez problemu zmywają się z niego wszelkiego rodzaju kredki, flamastry czy farby.

Jakie wybrać łóżko? Meble IKEA dla dzieci to odpowiedź!

Łóżko dziecięce IKEA to strzał w dziesiątkę. W zależności od wieku dziecka można wybrać niskie łóżka lub piętrowe. Ciekawą propozycją jest dwustronne łóżko KURA, które może być zarówno niskie dla młodszych dzieci, jak i wyższe z materacem pod spodem. To szczególnie dobre rozwiązanie dla chłopców, którzy kochają bawić się w bazie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w łatwy sposób można urządzić z IKEA pokój dla dziecka.

Stylowy fotelik dziecięcy

Aby pokój dziecka nabrał charakteru, warto zastanowić się nad wyborem fotelika. STRANDMON, bo o nim mowa, jest nie tylko ładny i stylowy, ale również bardzo funkcjonalny i wygodny. Gdy dziecko podrośnie, świetnie sprawdzi się np. jako magiczne miejsce do czytania bajek.

Zabawki z IKEA

W każdym sklepie można znaleźć ciekawe zabawki dla dzieci, ale IKEA ma kilka topowych produktów. Jest to między innymi kuchnia dla dzieci do zabawy DUKTIG, czy łoś na biegunach EKORRE. Warto również zwrócić uwagę na zabawki rozwijające zdolności motoryczne z serii MULA jak np. przekładanka, przebijania czy foremki.

Oczywiście w ofercie mebli IKEA dla dzieci znajduje się wiele więcej ciekawych pozycji niż te, które zostały tu wymienione. Komoda z przewijakiem IKEA, regał z szufladami czy system szaf STUVA to pozycje, które na pewno świetnie sprawdzą się w dziecięcych pokojach.