Nie ważne czy mieszkasz w bloku, czy w domu, warto rozważyć samochód terenowy czyli SUV 4×4. Obecnie wiele marek oferuje samochody z takim napędem, ale czy jest to auto rodzinne, które sprawdzi się podczas weekendowych i nie tylko wyjazdów? Przekonajcie się sami!

Samochody terenowe – główne zalety

W naszym przypadku, głównym powodem kupna auta typu SUV 4×4, było mieszkanie na wsi. Niby blisko dużego miasta, ale jednak nie to samo. Terenowe auta sprawdzają się nie tylko przy wysokich miejskich krawężnikach, ale także na nieutwardzonych, dziurawych drogach. Deszcz i błoto pod bramą? Brak odpowiedniej nawierzchni? Teraz bez problemu możemy wyjeżdżać i nie martwić się, że zakopiemy się w tonie błota.

Rodzinny SUV 4×4

Niepodważalną zaletą tego typu samochodu jest jego pakowność. Nie ważne ile bagaży bierzesz i w jak dziwnych kształtach, bez problemu wszystko się zmieści do SUVa. Wanienka dla noworodka w kształcie wieloryba? Gondola, hulajnoga lub rowerek z czterema kółkami? Na wszystko znajdzie się miejsce! Zazwyczaj zabierając mnóstwo na rzeczy, trzeba myśleć o miejscu, jednak nie tym razem. Jest to ogromna zaleta, której nie trzeba przedstawiać żadnemu rodzicowi.

Pies w samochodzie

Zastanawiacie się jak jeździć z psem, żeby było wszystkim wygodnie, a podróż była przyjemnością a nie udręką? Kupcie SUVa! To najlepszy samochód rodzinny, jaki można sobie wymarzyć. Pies może jeździć w bagażniku lub na tylnej kanapie, a bagaże i tak zmieszczą się bez problemu. Ponadto pies może podróżować w specjalnym transporterze/legowisku i być bezpiecznie przypięty. Szukając odpowiedniej obroży czy szelek, przeczytajcie TEN wpis.

Czy SUV 4×4 ma jakieś wady?

Jak każdy samochód terenowy, SUV 4×4 ma większe spalanie na trasie. Wynika to przede wszystkim z jego wysokości, a co z tym się wiąże, większym oporem powietrza. Niestety, tego nie da się przeskoczyć. Drugą wadą jest problem z parkowaniem, ale dotyczy to wąskich miejsc parkingowych np. w ścisłym centrum miasta. I to w sumie tyle. Niewiele jak na możliwość jazdy pakownym, rodzinnym samochodem, prawda?

Jeśli zainteresował Was ten temat i szukacie potwierdzenia u specjalistów, zobacz dlaczego świat oszalał na punkcie SUV’ów.